Sprawcę "zgubił" pozostawiony skrawek tektury - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Sprawcę "zgubił" pozostawiony skrawek tektury

Data publikacji 08.01.2021

Policjanci z komisariatu w Tarczynie ustalili i zatrzymali 24- letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie kradzieży 30 m³ płytek ceramicznych. W jego ustaleniu pomocnym okazało się, odnalezienie przez policjantów skrawka tektury, które oderwało się od jednego z opakowań z płytkami.

Do kradzieży doszło do na jednym z parkingów w Tarczynie. Nocą nieznany sprawca włamał się do zaparkowanej tam przyczepy samochodowej, w której znajdowało się 35 opakowań płytek ceramicznych.

Policjanci z Tarczyna wytypowali w tej sprawie podejrzewanego. Mimo, że dokonano przeszukania w jego miejscu zamieszkania, to skradzionych płytek nie ujawniono. Mundurowi nie dali się jednak zwieść. Podczas szczegółowej kontroli należącego do niego samochodu, ujawnili skrawek tektury z częścią emblematu znanego zakładu zajmującego się produkcją płytek ceramicznych.

To rozwiało już wszelkie wątpliwości. Dalsze czynności tarczyńskich funkcjonariuszy zaprowadziły ich pod kolejne dwa adresy. Jeden znajdował się w Tarczynie, a drugi w Warszawie. Odnaleziony został cały skradziony łup. Łącznie 30 m³ płytek ceramicznych. 24- latek usłyszał już zarzuty karne i nie uniknieon teraz odpowiedzialności, natomiast poszkodowany odzyskał już wszystkie skradzione płytki.

 

nadkom. Jarosław Sawicki