Zatrzymano mężczyznę, który włamał się do banku - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Zatrzymano mężczyznę, który włamał się do banku

Data publikacji 05.11.2020

Do policyjnego aresztu trafił mężczyzna, który włamał się do banku. Policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledczego ustalają obecnie jego tożsamość. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Do policyjnej celi trafił mężczyzna, który włamał się do jednego z banków w Piasecznie. Do zdarzenia doszło wczoraj we wczesnych godzinach porannych. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna podważył drzwi wejściowe, po czym dostał się do wnętrza banku. Załączony system alarmowy powiadomił załogę jednej z firm ochroniarskich.

Jeden z jej pracowników, wewnątrz placówki bankowej zauważył mężczyznę, wówczas ten ponownie podważył drzwi wejściowe i zaczął uciekać. Po drodze próbował on jeszcze zmusić przypadkowego kierowcę, by go zabrał i natychmiast odjechał. Jednak nie zdołał  tego uczynić, został on obezwładniony przez dwóch pracowników ochrony, a następnie przekazany funkcjonariuszom policji.

Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi. Mundurowi z wydziału dochodzeniowo- śledczego zajmujący się tą sprawą ustalają między innymi jego tożsamość. Za swój czyn nie uniknie on teraz odpowiedzialności karnej. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

nadkom. Jarosław Sawicki