Skuteczne działania w walce z pijanymi kierowcami - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Skuteczne działania w walce z pijanymi kierowcami

Data publikacji 23.06.2020

Kolejni zatrzymani za kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu. Wszystkie te osoby wykazały się kompletnym brakiem odpowiedzialności. Przypominamy - nawet najmniejsza ilość promili w organizmie wpływa na szybkość i trafność podejmowanych na drodze decyzji. Zapowiadamy dalsze kontrole i bezwzględne eliminowanie z dróg powiatu piaseczyńskiego kierowców łamiących przepisy prawa.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna stale apelują do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę swoich aut po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na "podwójnym gazie" zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Dzisiaj tuż po północy policjanci z Tarczyna zatrzymali 43-letniego kierowcę volkswagena. Kiedy tylko policjanci zaczęli z nim rozmawiać wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia mundurowych – okazało się, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Złą decyzję podjął także 28-latek z Piaseczna, którego na ulicy Jałowcowej zatrzymali policjanci z piaseczyńskiej „drogówki”. Okazało się, że prowadził on renault mając ponad 1,2 promila. Kolejnemu nietrzeźwemu skutecznie dalszą jazdę przerwali funkcjonariusze ruchu drogowego w miejscowości Przypki. 32-letni kierowca skody, zdecydował się na jazdę mając niemal 3 promile.

Ostrzeżeniem niech będzie także sytuacja do której doszło przed godziną 19.00 w miejscowości Potycz nieopodal Góry Kalwarii. Mający 3 promile alkoholu w oranizmie kierowca hondy nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącym seatem, którym podróżowała 36-letnia kobieta wraz z czwórką dzieci. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z komisariatu w Górze Kalwarii, odpowiedzialności karnej za jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowanie wypadku nie uniknie teraz 39-letni sprawca.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego ponownie apelują do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i trzeźwi. Do osób towarzyszących, pasażerów, świadków – o zdecydowaną reakcję w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower.

Zapowiadamy dalsze kontrole i bezwzględne eliminowanie z dróg powiatu piaseczyńskiego kierowców łamiących przepisy prawa. Przypominamy, że samo kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.


 

nadkom. Jarosław Sawicki/is