Działania profilaktyczne dzielnicowych z Konstancina- Jeziorny - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Działania profilaktyczne dzielnicowych z Konstancina- Jeziorny

Data publikacji 25.07.2019

Dzielnicowi st.asp. Sebastian Majewski oraz mł.asp. Jacek Deptuła przeprowadzili kolejne zajęcia dotyczące bezpiecznych zachowań podczas wakacji. Tym razem na terenie konstancińskiego komisariatu gościła grupa dzieci z „Akademii Pana Adama” Zajęcia odbyły się w ramach ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Dzieci uczestniczące w półkoloniach w „Akademii Pana Adama” z Konstancina- Jeziornej, odwiedziły policjantów w ramach prowadzonych przez dzielnicowych z tutejszego komisariatu działań profilaktycznych. Uczestnicy półkolonii dowiedzieli się o podstawowych środkach ostrożności związanych z letnim wypoczynkiem nie tylko nad wodą, ale także na drodze, czy podwórku. Dzielnicowi mówili dzieciom, w jaki sposób mają się zachować gdy zostaną zaczepione przez osoby obce, a także wspólnie z policjantami uczyły się numeru alarmowego 112 oraz sposobu w jaki prawidłowo należy wezwać pomoc!

Spotkanie z dzielnicowymi było też dla najmłodszych okazją do zapoznania się policyjną służbą. Zajęcia poprowadzili dzielnicowi z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie st asp. Sebastian Majewski oraz mł.asp Jacek Deptuła.


 

js