Areszt dla 37- latka - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Areszt dla 37- latka

Data publikacji 23.07.2019

Policjanci z Konstancina-Jeziorny zatrzymali 37- letniego mężczyznę podejrzewanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną. Materiał dowodowy zebrany w tej sprawie przez mundurowych, zakończył się postanowieniem o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego trzymiesięcznego aresztowania.

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 37- latek zatrzymany jako sprawca przemocy domowej. Mężczyzna jest podejrzewany o wielokrotne i trwające od lat znęcanie się nad własną żoną. Z zebranych przez konstancińskich mundurowych informacji wynika, że przemoc miała wyjątkowo drastyczny charakter. Tuż przed przybyciem wezwanych do wskazanego domu policjantów mężczyzna uciekł, lecz po kilkunastu minutach poszukiwań został on zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy został przedstawiony prokuratorowi, który wnioskował o zastosowanie wobec mężczyzny trzymiesięcznego aresztu, do którego na wczorajszym posiedzeniu sąd się przychylił. Przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

js