Ponad 400 uczestników zajęć z policjantami - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Ponad 400 uczestników zajęć z policjantami

Data publikacji 12.06.2019

Policyjne statystyki są bezwzględne. Tylko od kwietnia utonęło już 81 osób! Dlatego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie w ramach działań profilaktycznych prowadzą liczne zajęcia dla dzieci i młodzieży związane z bezpieczeństwem nad wodą i apelują o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa! Na ostatnich dwóch spotkaniach w Mrokowie gościliśmy ponad 400 uczniów tej szkoły.

Funkcjonariusze z posterunków i komisariatów podległych Komendzie Powiatowej Policji w Piasecznie przeprowadzili już kikanąscie spotkań podczas których ważnym elementem było omówienie bezpieczeństwa związanego z wypoczynkiem nad wodą w ramach kampanii „ Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Niestety mimo apeli i prowadzonych w mediach kampanii społecznych nadal wiele osób przecenia swoje siły podczas kąpieli. Niejednokrotnie wejście do wody następuje po spożyciu alkoholu. W konsekwencji policja odnotowała w całym kraju już 81 ofiar! Tylko w pierwszych dniach czerwca przy pięknej, lecz upalnej pogodzie życie straciło 11 osób.

Podczas zajęć funkcjonariusze przypominają między innymi, by wybierać kąpieliska strzeżone, stosować się do regulaminu, obowiązujących oznaczeń czy też poleceń ratownika!

Wczorajsze zajęcia dla ponad 400 uczniów z Zespołu Szkół Podstawowych w Mrokowie zorganizował dzielnicowy z komisariatu w Lesznowoli Pan asp. Jarosław Lesiak przy wspólpracy nadkom. Jarosława Sawickiego.

js