O bezpieczeństwie seniorów i nie tylko! - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

O bezpieczeństwie seniorów i nie tylko!

Data publikacji 01.06.2019

Za nami kolejne spotkanie w ramach programu realizowanego przez policję i samorząd „Piaseczno- bezpieczne miasto, bezpieczna gmina”. Tym razem odbyło się ono w Gołkowie. Zebranych powitała Zastępca Burmistrza miasta i gminy Piaseczno Pani Hanna Kułakowska- Michalak.

Kolejny raz jednym z głównych tematów było bezpieczeństwo seniorów ze szczególnym uwzględnieniem oszustw na „policjanta” czy „wnuczka” W imieniu policjantów program prowadził nadkom. Jarosław Sawicki, który podkreślił, że oszuści wykorzystujący metodę “na wnuczka” i “na policjanta” są wciąż aktywni dlatego postanowiliśmy przypomnieć seniorom o zasadach, których trzeba przestrzegać aby nie  zostać oszukanym. Podkreślił, że takie słowa padają na każdym spotkaniu, i będziemy o tym mówić wciąż, by rosła świadomość społeczna.

Na takich spotkaniach policjanci przypominają, jak reagować, gdy widzimy osoby obce, i jak nie dać się wciągnąć w telefoniczną rozmowę z oszustem. Podczas spotkania w Gołkowie tak jak i przy poprzednich spotkaniach dużo czasu poświęciliśmy również roli jaką odgrywa wzajemna komunikacja i walka z obojętnością społeczną. Nie bójmy się reagować i informujmy o każdym niepokojącym zjawisku odpowiednie służby.

W związku z tym, że metody działania przestępców zmieniają się nieustannie, w tym roku  do spotkań edukacyjnych dodano zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa użytkowania kart płatniczych, które coraz częściej wykorzystują seniorzy w codziennym życiu. Ważnym elementem spotkania była rozmowa i uwagi związane z zagrożeniem w ruchu drogowym. Gościem specjalnym była również Zastępca Burmistrza miasta i gminy Piaseczno Pani Hanna Kułakowska- Michalak, która otwierając spotkanie podkreśliła jak wielką wagę przywiązuje do realizacji zadań związanych z bezpieczeństwem mieszkańców i współpracy z naszą formacją.

W spotkaniu uczestniczył również Przewodniczący Komisji Zdrowia i Porządku Publicznego Starostwa Powiatowego Pan Krzysztof Kasprzycki.

Mieszkańcom Gołkowa dziękujemy za liczny udział i aktywność podczas naszego spotkania.


 

js