Leżała w śniegu i na odludziu. 76- latkę ogrzewali w radiowozie! - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Leżała w śniegu i na odludziu. 76- latkę ogrzewali w radiowozie!

Data publikacji 05.02.2019

Dzisiaj przed godziną 6.00 oficer dyżurny w Piasecznie otrzymał pilne wezwanie do kobiety leżącej w śniegu w miejscu zupełnie odludnym i wzywającej pomocy! Policjanci z wydziału prewencji odnaleźli wychłodzoną 76- letnią kobietę, poruszającą się o kuli, która nie była w stanie o własnych siłach się podnieść. Doprowadzili do radiowozu i ogrzali. Kolejny raz pokazaliśmy, że „Pomagamy i Chronimy” to motto którym kierujemy się w naszej codziennej służbie.

Dzisiejszą nocną służbę policyjny patrol z Piaseczna w składzie st.sierż. Michał Biegaj i st. sierż. Michał Tkaczyk z pewnością zapamiętają na długo.

Jeszcze przed godziną 6.00 oficer dyżurny otrzymał pilne wezwanie do udzielenia pomocy starszej osobie. Z zebranych przez służbę dyżurną informacji wynikało, że mężczyzna spieszący do pracy skrócił sobie drogę poprzez wydeptaną ścieżkę biegnącą przez łąki i zarośla.

W pewnym momencie usłyszał ciche wołanie o pomoc! Gdy się zbliży zobaczył straszą kobietę leżącą w śniegu. Obok leżała jej kula. Mężczyzna sam nie był w stanie jej pomóc, lecz dokładnie opisał miejsce gdzie się ona znajduje.

Dzięki błyskawicznemu przybyciu we wskazane miejsce policyjnej załogi, została ona po chwili odnaleziona, i udzielono jej niezbędnej pomocy. Została ona podniesiona i doprowadzana do radiowozu celem ogrzania. W międzyczasie policjanci ustalili dane 76- latki, a także skontaktowali się z jej rodziną, zupełnie zaskoczoną nocnym wyjściem babci z domu.

Kobieta bezpiecznie trafiła w ręce najbliższych. Kolejny raz pokazujemy, że w naszej codziennej służbie kierujemy się policyjnym mottem „Pomagamy i chronimy”.

js