W tosce o bezpieczeństwo najmłodszych - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

W tosce o bezpieczeństwo najmłodszych

Data publikacji 27.09.2018

Jak bezpiecznie poruszać się po drogach jako pieszy, rowerzysta, czy pasażer pojazdu? Odpowiedzi na te i podobne pytania usłyszały dzieci z Przedszkola Publicznego „Ala i Kot” z Piaseczna podczas spotkania z policjantem. Dzieci miały też okazję zapoznać się z zadaniami Policji i wyposażeniem służbowym funkcjonariuszy.

Policjant z piaseczyńskiej komendy spotkał się z dziećmi z Przedszkola Publicznego „Ala i Kot” w Piasecznie. Głównym tematem zajęć poprowadzonych oddzielnie dla trzech grup wiekowych było bezpieczeństwo na drogach, oraz nauka wzywania w nagłych przypadkach pomocy w tym numeru alarmowego 112. Funkcjonariusz przypomniał dzieciom przepisy, których powinny przestrzegać jako piesi, rowerzyści, a także pasażerowie samochodów.

Zachęcał do używania elementów odblaskowych podczas przemieszczania się po drogach. Wszyscy uczestnicy spotkań otrzymali specjalne opaski odblaskowe, które w ramach prowadzonych działań profilaktycznych zostały zakupione przez Urząd Miasta i Gminy Piaseczno.

Dzieci były bardzo zainteresowane codziennymi zadaniami policjantów i ich wyposażeniem służbowym. Uczestnicy zobowiązali się do ostrożności na drogach i przekazywania zdobytej wiedzy innym użytkownikom, także dorosłym.

js