Aktualności

Apelujemy o ostrożność na drogach! tylko w sierpniu odnatowaliśmy aż 11 wypadków!

Data publikacji 18.08.2018

Sierpień to czas intensywnych wyjazdów i wakacyjnych podróży. Niestety na drogach powiatu piaseczyńskiego tylko w tym miesiącu doszło już do 11 wypadków w których w których 1 osoba zginęła, a 13 osób zostało rannych. Ofiary wypadków to piesi, rowerzyści, pasażerowie oraz kierowcy pojazdów. Policjanci z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna ponownie apelują o rozwagę i ostrożność na drogach!

Koniec wakacji to czas, kiedy należy się spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach, a co się z tym wiąże większego zagrożenia zdarzeniami. Piaseczyńscy policjanci z wydziału ruchu drogowego zapowiadają wzmożone działania kontrolne.

Policjanci zwrócą szczególną uwagę na prędkość, trzeźwość kierujących oraz właściwe wykonywanie manewrów, a w szczególności wyprzedzania, bo to właśnie one są niezmiennie najczęstszą przyczyną wypadków drogowych, szczególnie tych tragicznych w skutkach. Tylko w tym miesiącu na drogach naszego powiatu doszło aż do 11 wypadków, gdzie rannych zostało 13 osób, a jedna z nich poniosła śmierć!

W wypadkach poszkodowanymi stali się kierowcy pojazdów, pasażerowie, piesi, cykliści i motocykliści!

Prezentowane zdjęcie przedstawia miejsce wypadku w miejscowości Wągrodno. Tu w dniu 8 sierpnia po godzinie 21.00 siedząca za kierownicą bmw 19- latka z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na pobocze i z ogromną siłą uderzyła w drzewo. Ona oraz doje pasażerów w wieku 20 i 23 lat trafili do szpitala.

Nie zapominajmy, że podczas jazdy odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale również osób z nami podróżujących i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich kierowców o szczególną uwagę, zachowanie rozsądku, a przede wszystkim o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. I pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownicę po wcześniejszym wypiciu alkoholu!

js