Aktualności

"Pomagamy i chronimy" Policjanci uratowali życie 33- letniemu mężczyźnie

Data publikacji 02.08.2018

Policjanci z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie uratowali życie 33- letniemu mężczyźnie, który wspiął się na jeden ze słupów tamy rzecznej. Z uwagi na realną groźbę utraty życia, dzielnicowy mł. asp. Paweł Kosiński bez zbędnej zwłoki podjął skuteczne działania, które doprowadziły do sprowadzenia mężczyzny na ziemię. "Pomagamy i Chronimy" jest nie tylko naszym mottem, tą ideą kierujemy się w naszej codziennej służbie.

Po godzinie 19.00 policyjny patrol w składzie asp. sztab. Marcin Cieplak oraz dzielnicowy mł. asp. Paweł Kosiński otrzymali pilne zgłoszenie, by natychmiast udać się w pobliże rzecznej tamy, gdzie na jednym z wysokich słupów ma znajdować się człowiek potrzebujący pomocy. Funkcjonariusze, którzy już po kilku minutach znaleźli się we wskazanym miejscu, zastali tam mężczyznę, który w każdej chwili mógł stracić równowagę.

Policjanci wiedząc, że każda sekunda jest bezcenna wezwali nie tylko straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Bez wahania jeden z nich dzielnicowy mł. asp. Paweł Kosiński wspiął się do miejsca gdzie znajdował się mężczyzna, po czym szybko, sprawnie i bezpiecznie sprowadził 33- latka na ziemię i oddał go w ręce przybyłej już załogi pogotowia ratunkowego.

Postawa jaką wykazali się nasi policjanci jest dla nas wzorem godnym do naśladowania.

„Pomagamy i chronimy” to nie tylko hasło, ta idea przyświeca nam w naszej codziennej służbie.

js