Aktualności

Siłowe wejście do pomieszczenia i skuteczna reanimacja uratowała życie 31- latkowi

Data publikacji 02.07.2018

Przez otwór zamka zauważyli nieprzytomnego człowieka. Przy użyciu młotka rozbili zamek w drzwiach i do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego prowadzili działania resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Załoga pogotowia stwierdziła, że u 31- latka wrócił puls i oddech. „Pomagamy i chronimy” to motto, które przyświeca nam w naszej codziennej służbie!

Przed godziną 20.00 policjanci patrolujący ulice Konstancina-Jeziorny otrzymali pilne wezwanie do jednego z mieszkań. Na miejscu okazało się, że za zamkniętymi drzwiami przebywa mężczyzna i nie odpowiada na żadne wezwania. Policjanci przez otwór w zamku drzwiowym zauważyli wewnątrz postać w bezruchu. Nie czekając, bezzwłocznie wybili zamek w drzwiach, przy użyciu młotka i weszli do pomieszczenia, w którym przebywał nie dający oznak życia mężczyzna.

Policjanci natychmiast przystąpili do akcji ratowniczej. Wezwano załogę pogotowia ratunkowego. Jednocześnie funkcjonariusze rozpoczęli resuscytację krążeniowo- oddechową. Działania te prowadzili przez kilkanaście minut, by po przybyciu ratowników medycznych usłyszeć, że u ratowanego udało się przywrócić puls i oddech.

„Pomagamy i chronimy” to nie tylko motto, tymi słowami kierujemy się w naszej codziennej służbie.

Profesjonalnie przeprowadzona przez mł. asp. Sebastiana Sabata oraz st. post. Jarosława Jamrozika akcja ratunkowa, zasługują na nasze najwyższe uznanie.

js