Policjanci z Konstancina- Jeziorny uczestniczyli w akcji ratowniczej! - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Policjanci z Konstancina- Jeziorny uczestniczyli w akcji ratowniczej!

Data publikacji 28.05.2018

W sobotę przed godziną 9.00 w Bielawie piorun uderzył w jeden z budynków gospodarstwa rolnego, który błyskawicznie się zapalił. Funkcjonariusze z Konstancina- Jeziorny czynnie uczestniczyli w akcji ratowniczej wspólnie ze Strażą Pożarną oraz mieszkańcami. Działania te pokazały siłę solidarnej pomoc, ale również zagrożenia jakie mogą towarzyszyć w czasie burzy, których nie możemy lekceważyć!

W chwili, gdy w jeden budynków gospodarstwa uderzył piorun w domu przebywała starsza kobieta wraz z dwójką wnucząt. Zapalił się dach, a cały teren gospodarstwa spowił gęsty dym. Z pożarem walczyło łącznie osiem zastępów Straży Pożarnej. Na miejsce jako pierwsi z policjantów przybyła załoga w której skład wchodził zastępca komendanta komisariatu w Konstancinie- Jeziorny nadkomisarz Marek Kruszewski i st sierż. Rafałał Krasowski. Funkcjonariusze natychmiast włączyli się w działania ratunkowe. Z pomieszczeń gospodarskich wyprowadzono między innymi wszystkie zwierzęta. A do akcji włączyli się bardzo licznie bliżsi i dalsi sąsiedzi.

Działania ratownicze pokazały zarówno sprawną i solidarną pomoc w działaniach ratowniczych, jak i to jakie skutki może przynieść żywioł.

Na szczęście w tej akcji ratowniczej poza stratami materialnymi nikt nie ucierpiał.

"Pomagamy i chronimy" to nie tylko hasło, jest ono wpisane w naszą codzienną służbę.

js