Razem Bezpieczniej. Akcja "Bezpieczny Dom. Bezpieczna ulica w Mysiadle" - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Razem Bezpieczniej. Akcja "Bezpieczny Dom. Bezpieczna ulica w Mysiadle"

Data publikacji 01.04.2018

Policjanci z Piaseczna i Lesznowoli w dniach od 3 do 6 kwietnia na terenie Mysiadła przeprowadzą wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa publicznego i przestrzegania prawa oraz integracji mieszkańców wokół wspólnej sprawy, jaką jest bezpieczeństwo publiczne.

Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie mł. insp. Robert Chmielewski podjął decyzję o skoordynowaniu szeregu działań prewencyjnych na terenie Mysiadła gm. Lesznowola. Celem tych działań jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców, w tym zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom w ruchu drogowym.

Ważnym elementem projektu ma być podniesienie świadomości społecznej w zakresie poprawy bezpieczeństwa publicznego. Służyć ma temu prowadzona równocześnie akcja informacyjna wśród mieszkańców Mysiadła.

Skoordynowane patrole policyjne w tym funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego swoje działania na ulicach Mysiadła przeprowadzą w dniach 3- 6 kwietnia br.

Nasze działania uwzględniają informacje i uwagi o miejscach niebezpiecznych, pochodzące od mieszkańców.

Jednak nadal można zgłaszać swoje propozycje i spostrzeżenia o miejscach, wymagające uwagi funkcjonariuszy Policji i służb miejskich. A służy temu np.:

  • aplikacja internetowa Policji: „Krajowa Mapa Zagrożenia Bezpieczeństwa” - gdzie jest możliwość zgłaszania wszelkich incydentów według kategorii zdefiniowanych przez Policję

  • aplikacja mobilna Policji: „Moja Komenda” – służącej do lokalizacji posterunków i komisariatów policji oraz dzielnicowych- funkcjonariuszy odpowiedzialnych za swoje rejony, umożliwiającej użytkownikom bezpośredni telefoniczny i mailowy kontakt z właściwym dzielnicowym.

Inicjatorem działań ze strony mieszkańców jest radny Gminy Lesznowola Pan Marcin Kania .

 

js