Poszukujemy sprawcy zniszczenia pasieki - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Poszukujemy sprawcy zniszczenia pasieki

Data publikacji 28.12.2017

Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii prowadzą postępowanie w sprawie zniszczenia uli i zabicia siedmiu pszczelich rodzin. Pasieka znajdowała się na terenie Lasów Państwowych w okolicy miejscowości Tomice. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu sprawcy tego barbarzyńskiego czynu prosimy o pilny kontakt z policją.

W dniu 26 grudnia br., do komisariatu policji w Górze Kalwarii wpłynęło zgłoszenie o zniszczeniu siedmiu uli, w których znajdowały się pszczoły. Tego smutnego odkrycia dokonał właściciel pasieki. Z siedliska pszczół zostały tylko połamane ścianki „domków”, ramki z zawartością oraz owady znalazły się na ziemi.

Wyrzucone z uli pszczoły zginęły z powodu uszkodzeń lub wychłodzenia. Straty, jakie poniósł właściciel są tu nie tylko materialne. Dla hodowcy dziś strata każdej pszczoły jest szczególnie bolesna.

Od lat obserwujemy masowe wymieranie pszczół z powodów zmian w środowisku naturalnym, tym bardziej bulwersujące jest bezsensowne i niezrozumiałe niszczenie pasiek i zabijanie pszczół. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu sprawcy tego czynu prosimy o pilny kontakt z komisariatem policji w Górze Kalwarii tel. 22 60 45 880. Informacje można również przekazać mailowo na adres oficer.prasowy.piaseczno@ksp.policja.gov.pl

js