Kolekcjonował pamiątki z wojny - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolekcjonował pamiątki z wojny

Data publikacji 01.12.2017

Skutecznie przeprowadzone działania przez piaseczyńskich kryminalnych doprowadziły do ustalenia 32-letniego mężczyzny, który oferował do sprzedaży przedmioty będące zabytkami. Policjanci zabezpieczyli kolekcję mężczyzny, w której znajdowały się pamiątki wojskowe z XIX wieku.

Kilka dni temu podczas prowadzonych działań w ramach operacji „PANDORA II”, kryminalni z Piaseczna wpadli na trop osoby, która na aukcjach internetowych oferowała do sprzedaży pamiątki wojskowe z XIX wieku. Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do działania.

Wykonane czynności operacyjne doprowadziły do ustalenia 32-letniego mężczyzny. W jego domu policjanci zabezpieczyli kolekcję zabytkowych przedmiotów wojskowych, w której znajdowały się między innymi: guziki wojskowe z XIX wieku, guzik napoleoński, guziki wojskowe z dwugłowym orłem, guziki z koroną otwartą i koroną zamkniętą, guzik wojskowy grenadierski z XIX wieku, monety oraz kule kartaczne z XIX wieku. Policjanci sprawdzają, w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie tych rzeczy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kolekcjonowanie tego rodzaju przedmiotów, pozyskanych nielegalnie, jest zabronione.

 

mbl