28- latek zatrzymany za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

28- latek zatrzymany za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków

Data publikacji 18.11.2017

Funkcjonariusze z komisariatu w Tarczynie zatrzymali kierowcę volkswagena, który prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających. 28- letni obywatel Ukrainy trafił do policyjnej celi.

Po godzinie 20.00 funkcjonariusze z komisariatu w Tarczynie podczas patrolu zwrócili uwagę na volkswagena, którego kierowca miał problem z utrzymaniem właściwego kierunku jazdy. Pojazd został zatrzymany, a kierowca 28- letni obywatel Ukrainy został poddany badaniu na ewentualną zwartość alkoholu w organizmie.

Badanie nie wykazało żadnych przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów. Jednak odnaleziona w samochodzie torebka z ponad 3 gramami marihuany, oraz stan i zachowanie kierowcy wzbudziło w policjantach podejrzenie, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem niedozwolonych substancji.

Przeprowadzone pod tym kątem badanie potwierdziło, że kierował on samochodem będąc pod wpływem środków odurzających. 28- latek trafił do policyjnej celi i nie uniknie on teraz odpowiedzialności karnej zarówno za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków, jak i za ich posiadanie.


 

js