Aktualności

Zwracajmy uwagę na innych uczestników ruchu! Kolejny raz doszło do wypadku z udziałem motocyklisty

Data publikacji 29.05.2017

Policjanci ponownie zwracają się z apelem o ostrożność i rozwagę na drogach. Wczoraj późnym wieczorem doszło do wypadku z udziałem motocyklisty, Najprawdopodobniej kierowca bmw wykonując manewr zawracania nie zauważył motocykla wyprzedzającego ciąg pojazdów . Tego dnia zatrzymano także trzech nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Jeden kierował rowerem, drugi skuterem, a trzeci samochodem.

Mimo policyjnych apeli nadal część osób decyduje się na prowadzenie pojazdów będąc pod wpływem alkoholu. Tylko w ciągu ostatniej doby na terenie Konstancina- Jeziornej zatrzymano trzech kierujących będących pod wpływem alkoholu.

50- letni rowerzysta miał 2,5 promila, 45- latek kierujący skuterem 3 promile, a 38- letni kierowca daewoo 2,2 promila. Każdy z nich usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości. Pamiętajmy, każdy z nas wiedząc, że ktoś nietrzeźwy zamierza prowadzić pojazd powinien stanowczo zareagować i nie dopuścić, by taka osoba siadła za kierownicę.

Niestety również wczoraj po godzinie 19.00 w pobliżu Czerska gm. Góra Kalwaria doszło do wypadku w którym poszkodowanym został 55- letni motocyklista. Z policyjnych ustaleń wynika, że jadący drogą numer 79 kierowca bmw postanowiła zawrócić, i najprawdopodobniej nie zauważył motocyklisty wyprzedzającego ciąg pojazdów.

Kierujący motocyklem trafił do jednego z warszawskich szpitali. W sezonie wiosenno- letnim na naszych drogach jest coraz więcej jednośladów, zachowajmy ostrożność i rozwagę. W nawet drobnym zderzeniu samochodu z motocyklem czy rowerem, kierowcy tych ostatnich odnoszą najczęściej bardzo ciężkie obrażenia ciała.

Dbajmy wspólnie o bezpieczeństwo na naszych drogach.


 

js