Trudne warunki na drogach- Apelujemy o rozwagę! - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Trudne warunki na drogach- Apelujemy o rozwagę!

Data publikacji 06.12.2016

Opady śniegu, odwilże i nocne przymrozki nie są sprzymierzeńcami kierowców. W związku z trudnymi warunkami panującymi na drogach, policjanci z piaseczyńskiej drogówki apelują do kierowców o rozwagę i jazdę z prędkością dostosowaną do otoczenia i warunków atmosferycznych panujących w danej chwili na drogach.

Panujące obecnie warunki drogowe nie sprzyjają bezpieczeństwu na drogach. Po mroźnych dobach przychodzi nagle odwilż i duże opady śniegu, a jak przewidują prognozy niewykluczone są opady deszczu. Jezdnia staje się mokra, zalega na niej błoto pośniegowe. Należy pamiętać, że w każdej chwili może pojawić się przymrozek, który sprawi że nagle zrobi się bardzo ślisko.

W takiej sytuacji należy zachowywać szczególną ostrożność i zachować odpowiednie odstępy od poprzedzających pojazdów, co jest ważne przy  hamowaniu. Najważniejszym jednak wyznacznikiem bezpieczeństwa na śliskiej nawierzchni jest jazda z dostosowaną do warunków zewnętrznych – odpowiednią prędkością.

Dlatego policjanci apelują do kierowców, aby w  czasie zmieniającej się aury zachowali maksimum ostrożności podczas manewrów na drodze. Wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do kolizji, a nawet wypadku drogowego.

Policyjne rady mają przypomnieć kierowcom, że nagła zmiana pogody, opady śniegu i przymrozki,  mają jeszcze bardziej wzmóc ich czujność oraz koncentrację. 

 

js