Nie zaciągnięcie hamulca doprowadziło do potrącenia pieszej - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Nie zaciągnięcie hamulca doprowadziło do potrącenia pieszej

Data publikacji 17.11.2016

Nie zaciągnięcie hamulca ręcznego doprowadziło do potrącenia 66- letniej kobiety. W wyniku odniesionych obrażeń piesza zmarła. Piaseczyńscy policjanci przypominają o obowiązku zabezpieczenia parkowanych samochodów. W tym przypadku kierowca może usłyszeć zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Nie zaciągnięcie  hamulca ręcznego i spowodowanie szkody materialnej określa prawo o ruchu drogowym i traktuje taki czyn jako wykroczenie polegające na naruszeniu przepisów określających warunki zatrzymania i postoju pojazdów. Grozi za to mandat karny w wysokości do 500 zł oraz 1 punkt karny.

Jednak w zdarzeniu które miało miejsce w gminie Tarczyn, kierowca może usłyszeć zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Jak wynika z policyjnych ustaleń kierowca po zatrzymaniu nie zaciągnął hamulca ręcznego i opuścił pojazd.

Samochód stoczył się po pochyłej jezdni i potracił 66- letnią kobietę, a następnie zatrzymał się na prawidłowo zaparkowanym mercedesie.

W wyniku odniesionych obrażeń piesza zmarła. Policjanci z Piaseczna przypominają o obowiązku odpowiedniego zabezpieczenia pojazdów wynikającego z przepisów prawa o ruchu drogowym.

js