Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Praca

Data publikacji 12.04.2012

Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie poszukuje kandydata /ki/ na stanowisko: starszy referent do spraw kancelaryjno-biurowych w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym.

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.

Wymiar etatu: 1

Liczba stanowisk pracy: 1

 Miejsce wykonywania pracy: Piaseczno ul. Kościelna 3

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

 - prowadzenie dziennika korespondencyjnego i innych dzienników, rejestracji wpływu i obiegu dokumentów w dziennikach korespondencyjnych, podawczych i innych rejestrach;

- odbieranie i nadawanie poczty zwykłej, resortowej i prokuratorskiej;

- gromadzenie i przechowywanie spraw ostatecznie zakończonych zgodne z Jednolitym Rzeczowym Wykazem Akt Policji, sporządzanie spisów zawartości teczek spraw ostatecznie załatwionych i spisy akt przekazanych do składnicy akt Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie;

- rozliczanie protokołami zdawczo-odbiorczymi funkcjonariuszy Policji i pracowników Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego przenoszących się na inne stanowiska służbowe, zwalniających się ze służby lub rozwiązujących stosunek pracy;

- przedkładanie Naczelnikowi Wydziału wykazu spraw niezałatwionych raz na rok, w uzasadnionych przypadkach raz na kwartał;

- prowadzenie ewidencji i aktualizacja aktów prawnych, zapoznanie funkcjonariuszy Policji
i pracowników z obwiązującymi przepisami i aktami prawnymi.

Warunki pracy:

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

Praca z komputerem w środowisku biurowym. Współpraca z funkcjonariuszami Policji i pracownikami Komendy oraz z jednostkami i komórkami organizacyjnymi Policji w całym kraju, z Prokuraturą, Sądami, Zakładami Karnymi, Towarzystwami Ubezpieczeniowymi, Samorządami lokalnymi i interesantami.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

- naturalne i sztuczne oświetlenie,

- praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin,

- stres związany z obsługą klientów zewnętrznych oraz związany z terminowością wykonywanych zadań,

- sekretariat Wydziału usytuowany jest na trzecim piętrze,

- budynek częściowo spełnia wymogi architektoniczne dla osób niepełnosprawnych tj. na zewnątrz i wewnątrz budynku znajduje się winda, wewnątrz budynku można swobodnie poruszać się, jest odpowiednia szerokość drzwi i ciągów komunikacyjnych, brak progów,

- na trzecim piętrze gdzie usytuowane jest miejsce prascy brak pomieszczenia sanitarno-higienicznego przystosowanego dla osób niepełnosprawnych,

- brak oznaczeń i specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym,

- w budynku nie występują szkodliwe czy niebezpieczne warunki pracy.

Wymagania związane ze stosunkiem pracy:

Wymagania niezbędne:

wykształcenie:średnie;

doświadczenie zawodowe:1 rok doświadczenia w administracji lub pracy biurowej;

pozostałe wymagania niezbędne:

  • umiejętność obsługi komputera,
  • umiejętność obsługi urządzeń biurowych,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność organizacji pracy własnej,
  • odpowiedzialność,
  • samodzielność i rzetelność,
  • komunikatywność.

Wymagania dodatkowe:

- uprawnienia dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „poufne”,

- 1 rok doświadczenia w danym obszarze,

- stałe zamieszkanie na terenie powiatów: Piaseczno, Warszawa-Mokotów i Ursynów.

 Wymagane dokumenty i oświadczenia:

- życiorys i list motywacyjny,

- oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,

- świadczenia kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych,

- oświadczenie kandydata o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,

- kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,

- kopie dokumentów potwierdzających posiadanie polskiego obywatelstwa lub oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego,

- kopia poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą  „poufne” lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. Nr 182, poz. 1228).

 Kopie innych dokumentów i oświadczeń:

- kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatów, którzy zamierzają skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatów,

- dokumenty potwierdzające posiadanie 1 roku doświadczenia w administracji lub pracy biurowej (kopie świadectw pracy, zaświadczenia o zatrudnieniu),

- dokumenty potwierdzające posiadanie 1 roku doświadczenia w danym obszarze (kopie świadectw pracy, zaświadczenia o zatrudnieniu, zakres obowiązków, opis stanowiska itp.).

 Dokumenty należy przesłać do dnia 24.04.2012 roku na adres:

 Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

                        ul. Kościelna 3

                        05-500 Piaseczno

Inne informacje:

Dokumenty należy składać osobiście w siedzibie urzędu lub listownie. W ofercie należy podać dane kontaktowe – adres do korespondencji, nr telefonu. Aplikacje niekompletne i dostarczona po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data stempla pocztowego).

Kandydaci zakwalifikowani zostaną powiadomieni telefonicznie o etapie dalszego naboru.
Nie zwracamy nadesłanych dokumentów. Oferty odrzucone zostaną zniszczone komisyjnie .