Aktualności

Obywatel Ukrainy utrudniał akcję ratowniczą – trafił do policyjnej celi

Data publikacji 01.03.2021

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie zatrzymali obywatela Ukrainy, który utrudniał załodze karetki pogotowia akcję ratowniczą, a następnie znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. 31- latek trafił do policyjnej celi.

Na ul. Kościuszki w Piasecznie starszy mężczyzna upadł na chodnik i stracił przytomność. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia, zaczęła udzielać mu pierwszej pomocy. W jej trakcie ratownikom medycznym zaczął przeszkadzać jej jeden z przechodniów. Mężczyzna pomimo wielokrotnych wezwań i próśb utrudniał udzialanie pomocy.

Na pomoc przybył patrol z piaseczyńskiej patrolówki. Wezwano mężczyznę, by natychmiast cofnął się od ratowników medycznych. Jednak nie wykonywał on poleceń, i używał wularyzmów. Podczas legitymowania odmówił policjantom podania swoich danych osobowych, nie miał również przy sobie żadnego dokumentu tożsamości. Jednego z nich próbował zaatakować fizycznie, lecz szybka reakcja policjantów i użycie środków przymusu bezpośredniego poskromiło zamiar napastnika. Został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany mężczyzna miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie. Na komendzie ustalono jego dane osobowe, okazało się, że jest to 31- letni obywatel Ukrainy.

Następnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszał on zarzuty zarówno za znieważenie, jak i za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Obcokrajowiec został również ukarany za używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym, nie podania danych osobowych w trakcie legitymowania oraz za nie okazanie dokumentu uprawniającego do pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na żądanie Policji.

 

st. sierż. Rafał Markiewicz/js