Od 25 lat w służbie na rzecz mieszkańców Lesznowoli - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Od 25 lat w służbie na rzecz mieszkańców Lesznowoli

Data publikacji 15.04.2021

W Urzędzie Gminy Lesznowola odbyła się uroczystość związana z 25 leciem pełnienia służby wyłącznie na terenie tej gminy przez aspirantów sztabowych Mirosława Bajerowskiego i Dariusza Zwierzyńskiego. Inicjatywę wyróżnienia policjantów złożyła Wójt Gminy Lesznowola Pani Maria Jolanta Batycka- Wasik. W spotkaniu uczestniczył również Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie Pan kom. Krzysztof Przybył.

Asp.sztab. Dariusz Zwierzyński i asp. sztab. Mirosław Bajerowski pełnią swoją służbę od ponad 25 lat. Jak sami przyznali razem składali dokumenty o przyjęcie w poczet funkcjonariuszy, również w tym samym dniu trafili do Szkoły Policyjnej w Gdańsku, a po jej skończeniu obaj otrzymali rozkaz pełnienia służby w komisariacie w Lesznowoli.

Przez lata  najczęściej pełnili wspólnie służbę patrolową, a następnie już jako dzielnicowi w sąsiadujących rejonach służbowych. Zawsze na terenie gminy Lesznowola. Od wielu ostatnich lat także obaj pełnią odpowiedzialną służbę, jako oficerowie dyżurni tutejszego komisariatu. Znają ją jak nikt inny. Ich wiedza i rozpoznanie wciąż doskonalone, ma ogromne znaczenie nie tylko dla bezpieczeństwa mieszkańców, ale także są często wsparciem dla ich młodszych kolegów w służbie.

Ich doświadczenie, otwartość, i życzliwość została także zauważona przez władze samorządowe. I to  właśnie z inicjatywy Pani Wójt Mari Jolanty Batyckiej- Wąsik zostali oni uhonorowani w Urzędzie Gminy Lesznowola.

W przemówieniu Pani Wójt w imieniu własnym, Radnych oraz mieszkańców, przekazała podziękowania dla aspirantów sztabowych Dariusza Zwierzyńskiego i Mirosław Bajerowskiego za ich już 25- letnią dbałość o stan bezpieczeństwa mieszkańców gminy.

Były okolicznościowe dyplomy, nagrody finansowe oraz kwiaty. W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie Pan kom. Krzysztof Przybył, który podziękował za docenienie i wyróżnienie które przypadło podległym mu funkcjonariuszom.

Asp. sztab. Mirosławowi Bajerowskiemu i asp. sztab. Dariuszowi Zwierzyńskiemu gratulujemy i życzymy jeszcze wielu lat w naszych szeregach!

 

nadkom. Jarosław Sawicki