Zatrzymano 28-latka z zakazem pobytu w strefie Schengen - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Zatrzymano 28-latka z zakazem pobytu w strefie Schengen

Data publikacji 26.03.2021

Dzielnicowi z komisariatu w Lesznowoli zatrzymali 28- letniego obywatela Wietnamu, który od 2016 roku miał zakaz pobytu we wszystkich państwach strefy Schengen. Zanim rozpocznie się proces związany z jego deportacją, policjanci wyjaśnią, w jaki sposób wszedł on w posiadanie telefonu komórkowego, który pochodził z przestępstwa rozboju.

Podczas służby patrol dzielnicowych z komisariatu w Lesznowoli w składzie mł. asp. Grzegorz Kupisz oraz st. asp. Kamil Woźniak w ramach współpracy z Krajową Administracją Skarbową kontrolowali jedno z przedsiębiorstw na terenie Wólki Kosowskiej.

Podczas swoich czynności policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę, który próbował się oddalić z miejsca kontroli. Nie posiadał on przy sobie żadnych dokumentów, jednak dalsze czynności wykonane przez dzielnicowych pozwoliły na ich ustalenie.

Okazało się, że to 28-letni obywatel Wietnamu, który od 2016 roku nielegalnie przebywał nie tylko na terenie Polski, ale całej strefy Schengen. Zanim rozpocznie się proces związany z jego deportacją, policjanci wyjaśnią, w jaki sposób wszedł on w posiadanie telefonu komórkowego, który pochodził z przestępstwa rozboju.

 

nadkom. Jarosław Sawicki/ea