Areszt dla sprawcy kradzieży zuchwałej - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Areszt dla sprawcy kradzieży zuchwałej

Data publikacji 22.03.2021

Policjanci z komisariatu w Tarczynie wspólnie z policjantami z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna, ustalili i zatrzymali 38- letniego obywatela Słowacji podejrzewanego o dokonanie kradzieży zuchwałej. Do zdarzenia doszło na stacji paliw w Tarczynie. Podczas tankowania na stacji wyrwał on z rąk portfel z pieniędzmi jednemu z klientów. Na najbliższe trzy miesiące został on już osadzony w areszcie śledczym. Grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Przed kilkoma dniami na stacji paliw w Tarczynie doszło do zuchwałej kradzieży. Do kierowcy mieszkańca Radomia tankującego swój pojazd podszedł mężczyzna i zaproponował kupno perfum w ”atrakcyjnej” cenie. Gdy spotkał się z odmową, sprzedawca wyrwał mu z rąk portfel z zawartością ponad 3 500 złotych i zbiegł.

Działania przeprowadzone przez funkcjonariuszy z tutejszego komisariatu policji doprowadziły do ustalenia tożasmości sprawcy, którym okazał się  38- letni obywatel Słowacji. Jego zatrzymania dokonali policjanci z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna, a powodem kontroli drogowej był brak dokumentów. Podczas czynności wykonywanych już w komisariacie policji w Tarczynie, tutejszy policjant rozpoznał go jako sprawcę kradzieży pieniędzy na stacji paliw sprzed kilku dni.

Z policyjnych ustaleń wynika, że może on mieć także związek z innymi podobnymi przestępstwami nie tylko na terenie powiatu piaseczyńskiego.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mu zarzutu dokonania kradzieży zuchwałej. Złożony został wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, do którego sąd w Grójcu się przychylił. Mężczyzna trafił już do jednego z aresztów śledczych. Przestępstwo dokonania kradzieży zuchwałej zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

nadkom. Jarosław Sawicki/g.p