Zatrzymano sprawcę kradzieży puszki WOŚP - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Zatrzymano sprawcę kradzieży puszki WOŚP

Data publikacji 07.01.2021

Policjanci z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie ustalili i zatrzymali mężczyznę, który z jednego ze sklepów skradł wystawioną tam puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mundurowi ustalili już, że pieniądze przeznaczone na leczenie chorych dzieci wydał on na alkohol.

Do bulwersującego zdarzenia doszło w Konstancinie-Jeziornie. Do jednego ze sklepów wbiegł mężczyzna i skradł znajdującą się tam puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Samo zajście oraz jego droga ucieczki została zarejestrowana przez kamery monitoringu. Dzięki czemu policjanci z tutejszego komisariatu wspólnie z funkcjonariuszami straży miejskiej natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

W ich trakcie na ulicy Warszawskiej został on rozpoznany przez funkcjonariuszy, podjął jeszcze próbę ucieczki, lecz po chwili był on już w rękach policjantów.

Odzyskano skradzioną puszkę, jednak już bez pieniędzy, które miały być przeznaczone na leczenie chorych dzieci. Okazało się, że 47- latek zdążył już je wydać na alkohol.

Został on zatrzymany i nie uniknie teraz odpowiedzialności karnej.

 

nadkom. Jarosław Sawicki/jf