Uwaga Kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na krajowej 7 - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Uwaga Kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na krajowej 7

Data publikacji 28.12.2020

Na krajowej 7 w pobliżu miejscowości Rembertów wprowadzono czasową organizację ruchu. Niestety wielu kierowców nie przestrzega oznakowania lub jeździ na „pamięć”. Doszło już w tym miejscu do kilku kolizji i niezaplanowanych przejazdów przez rondo.

Przed kilkoma dniami pomiędzy Tarczynem a obwodnicą Grójca otwarto nowy fragment trasy S7. Obowiązuje tam ograniczenie prędkości, a także czasowa organizacja ruchu. Jeszcze na "starym" odcinku krajowej DK7 powstało także rondo w miejscowości Rembertów.

I właśnie w tym miejscu kierowcy najczęściej jadąc na tzw. „pamięć” czy też posługując się nawigacją, która nie uwzględniła jeszcze ronda doprowadzają do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Doszło także do kilku z pewnością niezaplanowanych przejazdów przez środek ronda.

Policjanci z piaseczyńskiej drogówki zadbali już o poprawę oznakowania w tym miejscu. Jednak ponownie zwracają się z apelem do kierowców o ostrożność i co najważniejsze o to, by kierowcy przestrzegali znaków drogowych w tym ograniczenia prędkości do 50 km/h które obowiązuje w tym miejscu.

 

nadkom. Jarosław Sawicki