Próbował ukraść 24 litry alkoholu - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Próbował ukraść 24 litry alkoholu

Data publikacji 28.12.2020

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 44-letniemu mężczyźnie, który tuż przed wigilią dopuścił się kradzieży w jednym z supermarketów w Tarczynie. Jego łupem padły nie tylko potrawy wigilijne, ale także 24 litry alkoholu.

Tuż przed zamknięciem sklepu do jednego z supermarketów w Tarczynie wszedł mężczyzna, który do „pełna” załadował swój wózek. Następnie ominął linię kas i wraz z niezapłaconym towarem wyszedł drzwiami wejściowymi. Został zauważony przez jednego z pracowników, który próbował go zatrzymać, jednak został on odepchnięty i przewrócony. Na pomoc ruszyła kolejna pracownica supermarketu, powiadomiono również tarczyńskich policjantów.

Mężczyzna został zatrzymany, a towar w całości odzyskany. W wózku znajdowały się między innymi makrele i puszki z tuńczykiem. Był też makowiec, 4 pudełka ciastek i 11 tabliczek czekolady. Lecz poza wigilijnymi potrawami większość towaru stanowiły rożnego rodzaju alkohole. Łącznie były to 24 litry win, piw oraz alkoholi wysokoprocentowych.

Wigilię 44-letni mieszkaniec Tarczyna spędził w policyjnym areszcie. Może mu teraz grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Jarosław Sawicki/ea