Driftowanie zakończyło się utratą dowodu rejestracyjnego i mandatem - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Driftowanie zakończyło się utratą dowodu rejestracyjnego i mandatem

Data publikacji 20.11.2020

Policjanci z piaseczyńskiej drogówki, prowadzą na terenie powiatu, działania przeciwdziałające niebezpiecznym i agresywnym stylom jazdy oraz ,,drifcie’’ na miejskich rondach i ulicach. Tym razem mandatem karnym oraz zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego ukarano 18 -latka, który wprowadził mercedesa w kontrolowany poślizg przy Placu Zgody w Piasecznie.

Funkcjonariusze z piaseczyńskiej drogówki patrolowali ulice Piaseczna. Była to załoga, wyznaczona do natychmiastowego reagowania na wszelkie przejawy piractwa drogowego. Policjanci jadący radiowozem z wideorejestratorem bacznie zwracali uwagę na zachowania kierowców, wypatrując tych, których jazda mogłaby stwarzać zagrożenie na drodze.

Patrolując ulicę Plac Zgody Piasecznie, mundurowi zauważyli osobowego mercedesa, który nagle przyśpieszył i wprowadził w poślizg tylną oś swojego pojazdu w czasie gdy na pobliskim przystanku były osoby oczekujące na autobus.

Policjanci natychmiast przystąpili do działania, dając kierowcy sygnał do zatrzymania. Po rozpoczęciu kontroli okazało się, że za kierownicą mercedesa siedział 18- letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego.

Mundurowi w jego pojeździe ujawnili niesprawny układ hamulcowy, oraz brak trójkąta ostrzegawczego.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz używanie pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu innej osobie, znajdującej się na drodze, a także za brak obowiązkowego wyposażenia pojazdu, mężczyznę ukarano mandatem karnym na łączną kwotę 600 złotych oraz 7 punktami karnymi. W związku z niesprawnym układem hamulcowym, 18-latkowi zatrzymano również dowód rejestracyjny.

Policjanci ponownie apelują o zdrowy rozsądek do kierowców, aby pamiętali, że niebezpieczną jazdą stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie samych, ale również dla innych.


st. sierż. Rafał Markiewicz