Pomoc przyszła na czas! - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Pomoc przyszła na czas!

Data publikacji 04.11.2020

9 i 6 letnie dziewczynki próbowały ocucić nieprzytomną mamę. Gdy im się to nie udało, na pomoc wezwały załogę z komisariatu policji w Górze Kalwarii. Pomoc przyszła na czas. Kobieta trafiła do szpitala, a postawa jej córek zasługuje na wyróżnienie.

Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wezwali załogę pogotowia ratunkowego do 40- letniej kobiety, która podczas prac domowych zasłabła i straciła przytomność.

Przed tym zdarzeniem wyjątkową czujnością i rozwagą wykazały się jej dwie córki. 9 i 6 letnie dziewczynki, które najpierw próbowały mamie pomóc same. A gdy nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu, na pomoc wezwały naszych funkcjonariuszy st. sierżanta Kamila Niedziałka oraz sierżanta Dominika Jarmuł z posterunku policji w Prażmowie, który tego dnia pełnił służbę na terenie gminy Góra Kalwaria.

Do czasu przybycia ratowników medycznych policjanci udzielali pomocy nieprzytomnej kobiecie. Następnie 40- latka została zabrana do szpitala w Warszawie.

Reakcja i zachowanie jej córek zasługuje na najwyższe wyróżnienie.

nadkom. Jarosław Sawicki