3 000 zł za nieuzasadnione wzywanie pomocy i brak maseczek - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

3 000 zł za nieuzasadnione wzywanie pomocy i brak maseczek

Data publikacji 16.10.2020

Policjanci z komisariatu w Lesznowoli, podczas nocnej służby przerwali „zabawę” trzech 18- latków. Mężczyźni bezpodstawnie wzywali pomocy. Nie przestrzegali również obowiązku noszenia maseczek. Zostali oni ukarani mandatami karnymi o łącznej wartości 3 000 złotych.

Było tuż po godzinie 2.00 w nocy, gdy policyjny  z komisariatu z Lesznowoli, którzy pełnili służbę na terenie gminy, usłyszeli wołanie o pomoc.

Głosy dobiegały zza jednej ze stacji paliw znajdującej się przy drodze krajowej numer 7. Kilka męskich głosów na przemian wzywało pomocy, wielokrotnie padało również słowo „Ratunku”.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w kierunku skąd dochodziło wezwanie. Okazało, się że to trzech młodych mężczyzn próbowało urządzić sobie zabawę i sprawdzić reakcję policjantów. Podjęli próbę ucieczki, lecz po chwili cała trójka 18- latków znalazła się w rękach funkcjonariuszy.

Nie ma naszej zgody na taki zachowanie. Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi, zarówno za nieuzasadnione wezwanie, jak i za nieprzestrzeganie nakazu zakrywania nosa i ust. Ten wybryk kosztował ich łącznie 3 000 złotych.

 

nadkom. Jarosław Sawicki