Obiecują sanatorium, a zostawiają rachunek do zapłaty! - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Obiecują sanatorium, a zostawiają rachunek do zapłaty!

Data publikacji 15.10.2020

W nagrodę sanatorium lub pobyt w hotelu! Brzmi obiecująco, lecz to nic innego jak kolejna metoda związana z oszustwami na tzw. prezentacjach. Po takim spotkaniu możesz stracić nawet kilka tysięcy złotych. Ostrzegamy, przed pseudomedycznymi konsultacjami, które zaplanowano także na terenie naszego powiatu.

Sale konferencyjne, restauracje czy kluby seniora w Piasecznie oraz na terenie powiatu piaseczyńskiego mogą ponownie stać się miejscami do których na „bezpłatne” badania lekarskie mogą być zaproszeni nasi seniorzy. Tym razem w "ofercie" jest mowa o darmowym pobycie w sanatoriach i hotelach!

Organizatorzy wykorzystując sztukę manipulacji wmawiają uczestnikom spotkań wyjątkowe korzyści jakie zawiera ich na przykład pakiet usług medycznych, lub inny oferowany produkt. Często jest on bezpłatny, innym razem kosztuje on jedną złotówkę. Niestety to pakiety bez pokrycia. Co więcej to właśnie uczestnictwo w takim spotkaniu zwanym szkoleniem obarczone będzie kilku tysięcznym rachunkiem, o którym podczas spotkania nie usłyszymy! Tak jak żaden z uczestniczących w spotkaniach seniorów, nie trafi do sanatorium czy hotelu prezentowanego na tym spotkaniu.

„Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji” to hasło kampanii podczas której przestrzegamy seniorów, aby nie chodzili, na takie pokazy, czy pseudo badania. Celem oszustów będzie zawsze manipulacja wpędzająca uczestników w problemy ekonomiczno- zdrowotne.

Policjanci apelują : „Przekaż tę informację dalej”

 

nadkom. Jarosław Sawicki