Aktualności

Policjanci i Strażnicy Miejscy z Piaseczna uczą i egzaminują młodych rowerzystów

Data publikacji 07.10.2020

Policjanci z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna, od kilku dni na terenie gminy Piaseczno przeprowadzają egzaminy na kartę rowerową. Policjanci przy wsparciu funkcjonariuszy Straży Miejskiej, egzaminują uczniów zarówno z umiejętności praktycznych, jak i z wiedzy o przepisach ruchu drogowego. Działania te służą poprawie bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Mundurowi z piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego od początku października prowadzą dla uczniów klas V i VI spotkania, których celem jest edukowanie dzieci w zakresie bezpiecznej jazdy rowerem. Dzieci uczestniczące w zajęciach mogą sprawdzić swoje rowerowe umiejętności i zdobyć „małe prawo” jazdy- kartę rowerową. Działania te prowadzone są przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Miejskiej z Piaseczna i wykorzystaniu "Miaseczka ruchu drogowego".

Młodzi rowerzyści wcześniej brali udział w zajęciach teoretycznych, a następnie przystąpili do egzaminu teoretycznego, wykazując się wiedzą z zakresu zasad ruchu drogowego. Egzamin praktyczny z techniki jazdy jednośladem polega na prawidłowym pokonaniu toru, który zawierał m.in. wyjazdy z dróg podporządkowanych. Do wczorajszego egzaminu w Szkole Podstawowej w Złotokłosie przystąpiło 67 uczniów i wszyscy uzyskali upragnioną kartę rowerową. Nad prawidłowym ich przebiegiem czuwał naczelnik wydziłu ruchu drogowego z Piaseczna Pan asp. Leszek Barkowski.

Dzisiejsze zajęcia dla grupy 70 uczniów odbędą się w Szkole Podstawowej w  Chylicach.

 

nadkom. Jarosław Sawicki