Areszt za rozbój na przystanku komunikacji miejskiej - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Areszt za rozbój na przystanku komunikacji miejskiej

Data publikacji 02.10.2020

Dzielnicowi z Piaseczna zatrzymali 27-latka, który na jednym z przystanków komunikacji miejskiej w Piasecznie zaatakował pasażera gazem pieprzowym i zabrał mu plecak. Zatrzymany mężczyzna decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym.

Było po godzinie 22.00, gdy do młodego mężczyzny oczekującego na autobus komunikacji miejskiej w Piasecznie, podbiegł nieznany mu mężczyzna i prysnął mu gazem pieprzowym prosto w oczy. Gdy upadł, został skopany, po czym skradziony został mu plecak.

Na miejscu jako pierwsi znaleźli się piaseczyńscy dzielnicowi, młodsi aspiranci Grzegorz Dębski oraz Michał Malinowski, którzy na jednej z ulic zauważyli opisanego im sprawcę, i po chwili 27-latek był już w ich rękach.

Poszkodowanemu 38-latkowi niezbędne było udzielenie pomocy medycznej. Zatrzymany 27-latek trafił do policyjnej celi, okazało się, że w przeszłości odpowiadał już za podobne przestępstwa. Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego z Piaseczna, złożyli do prokuratora wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd do złożonego wniosku przychylił się i najbliższe trzy miesiące spędzi on teraz za kratami.

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

nadkom. Jarosław Sawicki/jf