O bezpieczeństwie gminy Prażmów i nie tylko - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

O bezpieczeństwie gminy Prażmów i nie tylko

Data publikacji 30.09.2020

Z władzami samorządowymi gminy Prażmów rozmawialiśmy w nowym posterunku. Była to też okazja do oficjalnego zaprezentowania naszego najnowszego nabytku, jakim jest Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego zakupionego w ramach Projektu Unii Europejskiej.

Wyjazdowa sesja rady gminy Prażmów poświęcona bezpieczeństwu odbyła się na terenie nowego posterunku policji. Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie Pan podinsp. Paweł Krauz zaproszenie dla radnych gminy Prażmów wystosował już w lipcu podczas tegorocznego święta policji, które odbyło się przy udziale bardzo ograniczonej liczby gości. Dlatego dopiero teraz przy zachowaniu środków ostrożności, możliwe było zaproszenie radnych gminy Prażmów do nowej siedziby policji.

Komendant Powiatowy Policji podinsp. Paweł Krauz na ręce Pana Jana Dąbka Wójta Gminy Prażmów, złożył podziękowania dla wszystkich radnych za wsparcie, którego doświadczyliśmy przy budowie nowego posterunku oraz zakupie nowego radiowozu.

Spotkanie było również okazją do zaprezentowania i omówienia stanu bezpieczeństwa gminy, które przedstawił kierownik posterunku Pan asp.szt. Mariusz Wielogórski.

Dużym zainteresowaniem spotkała się także prezentacja najnowszego radiowozu piaseczyńskiej policji, jakim jest Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego marki man, który został zakupiony w ramach Projektu Unii Europejskiej „Dostosowanie zasobów sprzętowych służących poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego”. Nowy pojazd ma 1968- cm³ pojemności silnika i 130kW/177 KM mocy.

Łącznie do stołecznej drogówki trafiło 14 oznakowanych ambulansów. Prezentacji jego możliwości i wyposażenia dokonał funkcjonariusz z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna aspirant Maciej Gross.

 

nadkom. Jarosław Sawicki