Kradzież „sezonowa” łupem padły maliny i bób - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Kradzież „sezonowa” łupem padły maliny i bób

Data publikacji 10.07.2020

Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzewane o dokonanie włamania do magazynu sklepowego i kradzież. Łupem padło między innymi 66 kilogramów pomidorów, 20 kilogramów czereśni i 45 kilogramów ziemniaków, a także maliny i bób. 56-latek i jego 35-letnia partnerka trafili do policyjnej celi.

Do włamania doszło w nocy 8 czerwca. Sprawcy wyłamali drzwi magazynu sklepowego i dokonali kradzieży znacznych ilości warzyw i owoców. Nie pogardzili 10 kilogramami bobu, 20 kilogramami czereśni i 66 kilogramami pomidorów. Ponadto ze sklepowego magazynu skradli jeszcze cytryny w ilości 10 kilogramów oraz dziesiątki łubianek z truskawkami i malinami. Nie oszczędzono też 45 kilogramów młodych ziemniaków.

Łącznie właściciele oszacowali straty samego towaru na ponad 2 000 złotych.

Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna wspólnie z dzielnicowymi z komisariatu w Lesznowoli ustalili i zatrzymali podejrzewanych o dokonanie tego przestępstwa. 56-letni mężczyzna i jego 35-letnia wspólniczka trafili do policyjnej celi. Usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

nadkom. Jarosław Sawicki/ea