Zatrzymane prawo jazdy i wniosek do sądu za ,,drift’’ w Piasecznie - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Zatrzymane prawo jazdy i wniosek do sądu za ,,drift’’ w Piasecznie

Data publikacji 11.06.2020

Policjanci z piaseczyńskiej drogówki, prowadzą na terenie powiatu, działania przeciwdziałające niebezpiecznym i agresywnym stylom jazdy oraz ,,drifcie’’ na miejskich rondach i ulicach. Funkcjonariusze wykorzystując nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami reagują na niebezpieczną jazdę. Wnioskiem do sądu oraz zatrzymaniem prawa jazdy ukarano 22 -latka, który wprowadził bmw w kontrolowany poślizg na rondzie przy ulicy Energetycznej obok centrum handlowego w Piasecznie.

Funkcjonariusze z piaseczyńskiej drogówki patrolowali ulice Piaseczna. Była to załoga, wyznaczona do natychmiastowego reagowania na wszelkie przejawy piractwa drogowego. Policjanci jadący nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem bacznie zwracali uwagę na zachowania kierowców, wypatrujący tych, których jazda mogłaby stwarzać zagrożenie na drodze.

Patrolując ulicę Energetyczną w Piasecznie, mundurowi zauważyli osobowe bmw, wjeżdżające na rondo obok centrum handlowego. Nagle samochód przyśpieszył i w kontrolowanym poślizgu objechał skrzyżowanie w czasie gdy na rondzie byli inni uczestnicy ruchu.

Policjanci natychmiast przystąpili do działania, dając kierowcy sygnał do zatrzymania. Po rozpoczęciu kontroli okazało się, że za kierownicą bmw siedział 22- letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz używanie pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu innej osobie, znajdującej się na drodze, mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy oraz skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek do kierowców, aby pamiętali, że niebezpieczną jazdą stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie ale również dla innych.


sierż. Rafał Markiewicz