Zatrzymani podczas transakcji narkotykowej - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Zatrzymani podczas transakcji narkotykowej

Data publikacji 12.05.2020

Policjanci z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie na „gorącym” zatrzymali dilera i jego klienta. Ujawniono znaczne ilości narkotyków. Funkcjonariusze wobec 22- latka zajmującego się udzielaniem środków odurzających, złożyli wniosek o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego. Sąd przychylił się i zastosował trzymiesięczny aresztu. Przestępstwo udzielania narkotyków lub substancji psychotropowej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności

Było po godzinie 20, gdy policjanci z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy po krótkiej rozmowie wymienili coś między sobą i szybko się rozeszli. Policyjna czujność nie zawiodła, obaj zostali wylegitymowani. Dalsze czynności przeprowadzone przez funkcjonariuszy doprowadziły do ustalenia, że pomiędzy mężczyznami doszło do transakcji narkotykowej.

Obaj 22- latkowie zostali zatrzymani. Ustalono, że mieszkaniec Konstancina- Jeziorny zajmował się dilerką, Funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi należące do niego narkotyki w postaci niemal 70 gramów marihuany i 47 gramów mefedronu. Mieszkaniec Piaseczna był jego klientem. Obaj usłyszeli zarzuty z ustawy o zapobieganiu narkomanii. Wobec mężczyzny podejrzewanego o rozprowadzanie środków odurzających, mundurowi złożyli do prokuratora wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd do wniosku przychylił się, mężczyzna na najbliższe trzy miesiące trafi do aresztu śledczego. Przypominamy, że udzielanie innej osobie śroka odurzajacego w celu osiagniecia korzysci majątkowej zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

nadkom. Jarosław Sawicki/rr