Cztery zatrzymania, trzy areszty za przemoc - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Cztery zatrzymania, trzy areszty za przemoc

Data publikacji 28.04.2020

Policjanci z Konstancina-Jeziorny zatrzymali cztery osoby pod zarzutem znęcania się nad osobami najbliższymi. W jednym z przypadków 39-latek groził swojej partnerce siekierą. W kolejnym matka wraz synem znęcała się i biła swojego małżonka. Wobec trzech osób zastosowano trzymiesięczny areszt.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Konstancinie -Jeziornie w przeciągu kilkunastu godzin byli wezwani do czterech interwencji domowych, gdzie przemoc słowna, fizyczna oraz groźby, jak się okazało stały się niemal codziennością. I tak w przypadku zatrzymanego 39- latka ustalono, że mężczyzna najczęściej będąc pod wpływem alkoholu stawał się agresywny wobec swojej partnerki. Tego dnia trzymaną w ręku siekierą, miał grozić jej śmiercią. W kolejnym mieszkaniu policjanci zatrzymali 60- letnią kobietę i jej 19- letniego syna. Tu przemoc skierowana była wobec męża kobiety. Mężczyzna był bity i poniżany, zarówno przez żonę jak i syna. Materiał dowodowy zebrany przez policjantów został przedstawiony prokuratorowi wraz z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzewanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, do którego sąd się przychylił. Na najbliższe trzy miesiące trafili już oni do jednego z aresztów śledczych.

Kolejna interwencji konstancińskich funkcjonariuszy dotyczyła psychicznego i fizycznego znęcania się nad czwórką dzieci. 54-letni mężczyzna został również zatrzymany,  a decyzją sądu zastosowano wobec niego policyjny dozór, nakaz opuszczenia mieszkania, zakaz kontaktów i zbliżania się do pokrzywdzonych.

Przypominamy, że przestępstwo znęcania się nad osobami najbliższymi zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

nadkom. Jarosław Sawicki/mb