Mniejszy ruch na drogach nie zwalnia od przestrzegania przepisów! - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Mniejszy ruch na drogach nie zwalnia od przestrzegania przepisów!

Data publikacji 21.04.2020

5 osób zginęło, 18 zostało rannych w 15 wypadkach, jakie miały miejsce tylko w tym roku na drogach powiatu piaseczyńskiego. Choć z powodu pandemii ruch na drogach jest zdecydowanie mniejszy to nadal brawura, nadmierna prędkość i jazda pod wpływem alkoholu zagraża naszemu bezpieczeństwu! Policjanci nie odpuszczą i z jeszcze większą determinacją wzmożone zostaną kontrole drogowe!

Patrol piaseczyńskiej drogówki dokonywał pomiaru na krajowej 7 w miejscowości Tarczyn. Policjanci zauważyli tam samochód marki bmw poruszający się z bardzo dużą prędkością, a następnie audi. Miernik wskazał, że kierowca tego ostatniego na ograniczeniu prędkości do 70 km/h miał 182 km/h. Kierowcą okazał się 38-latek, który swoją jazdę próbował „tłumaczyć” tym, że trochę przeholował. Interwencja policjantów z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna zakończyła się 500 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi. Taka sama kara spotkała kierowcę bmw.

Kilka kilometrów dalej również na drodze Warszawa- Kraków w miejscowości Pamiątka, przed kilkoma dniami kierowca auta dostawczego nie zapanował nad pojazdem, wjechał z impetem do pobliskiego rowu i dachował. W ciężkim stanie dwaj mężczyźni trafili do szpitala. Tu po raz kolejny okazało się, że zarówno kierowca, jak i jego pasażer byli pod wpływem alkoholu. Niemal analogiczne zdarzenie miało w Konstancinie- Jeziornie. Samochód wypadł z drogi i uderzył w barierę energochłonną. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z miejscowego komisariatu w renault zastali 38- latka i 46-letnią kobietę. Policjanci poddali ich badaniu na zwartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że kierowca miał 2,7 promila, natomiast pasażerka niemal 1,3 promila alkoholu w organizmie. I kolejna sprawa z ubiegłej nocy, gdy oficer dyżurny z Piaseczna dzięki utrzymanej stałej łączności ze świadkiem, doprowadził do właściwego pokierowania funkcjonariuszy i zatrzymania nietrzeźwego kierowcy, a właściwie  dwóch. Okazało się, że obaj będąc pod wpływem alkoholu zatrzymywali się i zamieniali miejscem za kierownicą opla. 30-latek miał niemal 2 promile, natomiast jego 39- letni kolega już prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że tylko w tym roku na  piaseczyńskich drogach zginęło 5 osób.

Niestety choć w Polsce kary za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu są bardzo surowe, ponieważ za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat, to nadal ten przepis przez wiele osób jest po prostu ignorowany!

I jak wynika z policyjnych statystyk główną przyczyną wypadków drogowych jest nadal nadmierna prędkość, brawura i alkohol! Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Zero tolerancji i przyzwolenia na takie zachowania. Jako policjanci zapowiadamy wzmożenie kontroli drogowych!


nadkom. Jarosław Sawicki/mb