Złamali zakaz gromadzenia się, czeka ich deportacja - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Złamali zakaz gromadzenia się, czeka ich deportacja

Data publikacji 06.04.2020

Złamali zakaz gromadzenia się. Trafili do policyjnej celi, a dodatkowo grozi im teraz deportacja. To efekt zgłoszenia jakie wpłynęło do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie o działającym salonie gier. Dodatkowo właściciel stracił 4 urządzenia, które nie posiadały wymaganej dokumentacji.

Było po godzinie 15.00 jak oficer dyżurny z komendy w Piasecznie otrzymał informację o grupie osób wchodzących do salonu gier. We wskazane miejsce zostali wysłani funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Na miejscu policjanci zastali pięciu mężczyzn oraz pracownicę salonu.

Za naruszenie zakazu o gromadzeniu się, mężczyzn ukarano mandatami karnym po 500 złotych. Ponadto trzech z nich zatrzymano i osadzono w policyjnej celi. Stało się to tuż po tym, gdy okazało się że przebywają oni na terenie Polski nielegalnie. Wobec 28, 34 i 41- latka rozpoczęto procedurę deportacji.

Policjanci sprawdzili również legalność zainstalowanych tu automatów. Okazało się, że cztery z nich nie posiadały obowiązkowej dokumentacji. Zostały one zabezpieczone. Sprawa prowadzona będzie dalej przez wydział do walki z przestępczością gospodarczą w porozumieniu z funkcjonariuszami Urzędu Celno- Skarbowego.

nadkom. Jarosław Sawicki