Po służbie zatrzymał i obezwładnił nietrzeźwego kierowcę - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Po służbie zatrzymał i obezwładnił nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 20.03.2020

Policjant z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie wracając po służbie do domu, zatrzymał i obezwładnił mężczyznę, który prowadził samochód mając niemal 2 promile alkoholu w organizmie. Policyjnym mottem "Pomagamy i chronimy" kierujemy się nie tylko podczas pełnionej służby!

Funkcjonariusz, który na co dzień pełni służbę w komisariacie policji w Konstancinie- Jeziornie po zakończonej służbie wracał do domu. Podczas przejazdu przez miejscowość Dobiesz zauważył, jak inny uczestnik ruchu drogowego próbuje zatrzymać fiata kierowanego przez mężczyznę. Policjant natychmiast zorientował się w sytuacji, i podjął działania. W ich efekcie zatrzymany został pojazd, od kierowcy wyczuwalna była silna woń alkoholu. Policjant bez wahania wyciągnął kluczyki ze stacyjki, i skontaktował się z oficerem dyżurnym swojej jednostki o udzielenie wsparcia. Niestety 59- letni kierowca nie zastosował się do wydawanych mu poleceń. Był agresywny, podjął także próbę ucieczki. Policjant obezwładnił go, po czym oddał go w ręce przybyłych już na miejsce funkcjonariuszy z Oddziałów Prewencji Komendy Stołecznej Policji. Badanie wykazało, że prowadził on pojazd mając niemal 2 promile alkoholu.

Postawa, którą wykazał się nasz funkcjonariusz zasługuje na najwyższe uznanie. „Pomagamy i chronimy” tym mottem kierujemy się nie tylko podczas codziennej służby!


 

 

nadkom. Jarosław Sawicki/rr