Aktualności

Spowodował kolizję będąc najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków

Data publikacji 19.03.2020

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 30- letniego kierowcę skody, który odjechał po spowodowaniu kolizji. W jego pojeździe ujawniono marihuanę. Najprawdopodobniej mężczyzna prowadził pojazd będąc pod wpływem środków odurzających.

Wczoraj po godzinie 18.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, otrzymał kilka sygnałów od kierowców jadących przez miejscowość Żabieniec. Z informacji wynikało, że mężczyzna kierujący skodą wykonywał gwałtowne i nieprzewidziane manewry, mogące świadczyć, że jest on pod wpływem alkoholu.

Na miejsce natychmiast została skierowana załoga policyjnych wywiadowców. Funkcjonariusze jeszcze w czasie drogi, otrzymali informację, że na przejeździe kolejowym wskazany kierowca skody spowodował kolizję, uderzając w betonowy słup.

Wywiadowcy po chwili, odnaleźli zaparkowany na jednej z prywatnych posesji poszukiwany pojazd. Zatrzymano też jego kierowcę, którym okazał się 30- letni mieszkaniec Góry Kalwarii.

Mężczyzna był trzeźwy, jednak w jego pojeździe ujawniono pudełko z zawartością marihuany. Najprawdopodobniej prowadził on samochód będąc pod wpływem środków odurzających. Została mu pobrana krew do badań, a następnie został on osadzony w policyjnej celi.

 

nadkom. Jarosław Sawicki/PŚ