Aktualności

,,Zima w mieście'' z udziałem Zastępcy Burmistrza Piaseczna i policjantów

Data publikacji 13.02.2020

Dzieci, które pozostały na czas ferii w domach mogą skorzystać z programu ,,Zima w mieście'', który pozwala między innymi na uczestniczenie w zajęciach gdzie czeka na nich bardzo dużo atrakcji i ciekawych spotkań. Jedną z nich była wizyta policjantów oraz Zastępcy Burmistrza Piaseczna, podczas których omówiono najważniejsze zasady bezpieczeństwa.

Zastępca Burmistrza Pani Hanna Kułakowska-Michalak oraz policjanci nadkom. Jarosław Sawicki i sierż. Rafał Markiewicz w ramach działań programu ,,Zima w mieście'' odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Chylicach. Młodzieży zostały przekazane najważniejsze informację dotyczące bezpieczeństwa, nie tylko podczas ferii.

Bo zimowy wypoczynek to nie tylko czas odpoczynku i zabawy na świeżym powietrzu, ale i okres gdzie trzeba zachować wzmożoną ostrożność. Pani Burmistrz poruszyła temat widoczności po zmierzchu, gdzie dzieciaki żywo uczestniczyły w dyskusji, co zostało nagrodzone rozdaniem im odblasków na plecak lub kurtkę ufundowanych przez Urząd Miasta i Gminy Piaseczno. Omówione zostały również najważniejsze zasady dotyczące ruchu pieszych, aby każde wyjście z domu zakończyło się jego bezpiecznym powrotem. Kolejnym zagadnieniem było przypomnienie wszystkim dzieciom, że w razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa mogą zadzwonić po pomoc na numer alarmowy 112. Najmłodsi mieli możliwość obejrzenia filmów dotyczących niebezpieczeństw czyhających w sieci, jak również zagrożeń związanych z udostępnianiem danych osobowych. Dzieci z zapałem uczestniczyły w spotkaniu oraz zadawały wiele ciekawych pytań.

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych ferii.

 

nadkom. Jarosław Sawicki