Policjanci The Best! mieszkanka Izraela nie kryła wzruszenia! - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Policjanci The Best! mieszkanka Izraela nie kryła wzruszenia!

Data publikacji 14.01.2020

Obywatelka Izraela ze łzami w oczach i wzruszeniem pożegnała policjantów z Piaseczna, którzy odzyskali jej paszporty, telefon i karty bankomatowe. Torebka została jej skradziona w jednym z centrów handlowych. W tej sprawie zatrzymano również podejrzewanego mężczyznę.

Do Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie zgłosiła się obywatelka Izraela, niestety bariera językowa utrudniała komunikację. Jednak policjanci z zespołu wywiadowczego skorzystali wówczas z aplikacji, która przetłumaczyła hebrajski na polski. Okazało się, że chwilę wcześniej była ona w jednym z centrów handlowych i podczas zakupów została jej skradziona torebka wraz z telefonem, kartami bankomatowymi oraz dwoma paszportami należącymi do niej i córki.

Funkcjonariusze wykorzystując system GPS szybko zlokalizowali położenie aparatu telefonicznego, i wraz z poszkodowaną udali się w to miejsce. Okazało się, że pod wskazanym adresem znajduje się lombard.

I to właśnie tam policyjni wywiadowcy zatrzymali 57- letniego mężczyznę. Kobieta odzyskała zarówno telefon, jak i torebkę z kartami i paszportami. Natomiast mężczyzna trafił do policyjnej celi i nie uniknie odpowiedzialności karnej.

Mieszkanka Tel- Awiwu nie kryła wzruszenia, serdecznie podziękowała za pomoc, profesjonalizm i skuteczność policyjnej załogi.

nadkom. Jarosław Sawicki