Lekcja o bezpieczeństwie z dzielnicowym - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Lekcja o bezpieczeństwie z dzielnicowym

Data publikacji 15.11.2019

Dzielnicowy z komisariatu w Lesznowoli mł.asp. Grzegorz Kupisz w ramach działań prewencyjnych przeprowadził szkolenie dla ponad 80 uczniów z Nowej Woli.

Dzielnicowy mł.asp Grzegorz Kupisz kolejny raz w tym roku szkolnym poprowadził zajęcia profilaktyczne dla uczniów Szkół Podstawowych znajdujących się w gminie Lesznowola. Tym razem lekcje o bezpieczeństwie zostały przez policjanta poprowadzone w Akademii Dziecka Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Woli.

Celem zajęć było uświadomienie najmłodszych z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas swojej drogi do szkoły oraz wyrobienie właściwych nawyków zachowania na drodze. Funkcjonariusz wyjaśnił dlaczego w samochodzie wszyscy muszą mieć zapięte pasy. Uczył również, jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, a także tłumaczył dlaczego warto nosić odblaski.

Policjant przypomniał również grupie ponad 80 uczniów numery alarmowe, oraz jak i do kogo zwrócić się o pomoc w trudnej sytuacji.

Kolejnym tematem zajęć była również przemoc, także wirtualne i jej konsekwencje. Dzielnicowy przypomniał o właściwym komunikowaniu się w sieci. Przestrzegał przed wysyłaniem osobom obcym zdjęć lub informacji, które mogą być później wykorzystane w celach przestępczych.

 

nadkom. Jarosław Sawicki