Słomczyn: Warsztaty o zagożeniach w Internecie - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Słomczyn: Warsztaty o zagożeniach w Internecie

Data publikacji 16.10.2019

W Szkole Podstawowej w Słomczynie w gminie Konstancin- Jeziorna podczas warsztatów, policjanci przybliżyli uczestnikom zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i zagrożeń z nim związanych. Była mowa o przemocy i odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Program realizujemy pod nazwą "Stop przemocy, stop mowie nienawiści".

W Szkole Podstawowej w Słomczynie z uczniami spotkali się policjanci realizujący zadania z zakresu profilaktyki. Przeprowadzono warsztaty dla klas VII i VII w trakcie których rozmawialiśmy na temat zagrożeń w Internecie. Uczniowie na przykładach poznali różnice pomiędzy przemocą fizyczną, a cyberprzemocą. Zapoznali się z najczęstszymi formami, jakie przybiera cyberprzemoc, a także poznali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, tak aby nie stać się ofiarą np. hejtu. Uczniowie dowiedzieli się, jak powinien zachować się świadek cyberprzemocy oraz co zrobić, gdy sami staną się ofiarą przemocy przy użyciu nowych technologii.

Tematem spotkań profilaktycznych była też m.in. odpowiedzialność prawna osób nieletnich. W trakcie spotkań uczniowie otrzymali cenne wskazówki, do kogo należy zwrócić się o pomoc i gdzie szukać wsparcia w przypadku problemów związanych z cyberprzemocą lub gdy staną się ofiarą jakiegoś przestępstwa. Zajęcia poprowadzili mł. asp. Jacek Deptuła- dzielnicowy z konstancińskiego komisariatu wraz z nadkom. Jarosławem Sawickim.


 


 

nadkom. Jarosław Sawicki