Policjanci odnaleźli i uwolnili zakleszczoną 93-latkę - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Policjanci odnaleźli i uwolnili zakleszczoną 93-latkę

Data publikacji 03.10.2019

W środku nocy 93-latka zakleszczyła się pomiędzy wersalką a ścianą. Niestety nie potrafiła podać adresu, pod którym przebywała. Została odnaleziona dzięki pomocy i zaangażowaniu policjantów służby dyżurnej z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Po raz kolejny pokazaliśmy, że policyjnym mottem „Pomagamy i chronimy” kierujemy się podczas naszej codziennej służby!

Do nietypowego zdarzenia doszło na terenie gminy Piaseczno. O1.00 w nocy do policjantów pełniących służbę dyżurną zatelefonowała 93-letnia kobieta i poprosiła o pomoc. Z zebranych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że starsza Pani przewróciła się na tyle niefortunnie, że zakleszczyła się pomiędzy ścianą a wersalką. Niestety nie potrafiła podać adresu, pod którym się znajduje, a dom należał do członka jej rodziny, który w tym czasie przebywał za granicą.

Na szczęście zdołała ona sięgnąć po telefon komórkowy, by skontaktować się z policjantami. Policjanci służby dyżurnej z Piaseczna podczas prowadzonej z 93-latką rozmowy ustalali wszelkie szczegóły dotyczące między innymi pobliskich budynków, ulic czy też sklepów. Te informacje pozwoliły na wytypowanie okolicy, a następnie właściwego, jak się okazało, domu.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze z wydziału prewencji wydostali zakleszczoną kobietę, która ze wzruszeniem i z wdzięcznością podziękowała policjantom za tak szybką pomoc!

Po raz kolejny pokazaliśmy, że policyjnym mottem „Pomagamy i chronimy” kierujemy się podczas naszej codziennej służby!

nadkom. Jarosław Sawicki/ea