Dzielnicowi z wizytą w przedszkolu - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Dzielnicowi z wizytą w przedszkolu

Data publikacji 17.09.2019

Policjanci zawsze są otwarci na spotkania z dziećmi i młodzieżą. Kolejne spotkanie odbyło się wczoraj w Przedszkolu nr 10 w Piasecznie. Niezwykle ciekawą pogadankę na temat bezpieczeństwa dla przedszkolaków przygotowali dzielnicowi z piaseczyńskiej komendy.

Policyjne prelekcje, pokazy prewencyjnych filmów, spotkania z dziećmi i młodzieżą cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony placówek oświatowych w powiecie piaseczyńskim. Najciekawszą grupą są jak zwykle przedszkolaki, dla których już sam widok umundurowanego policjanta jest niezwykłym przeżyciem. Policjanci, jeśli tylko mogą, to zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi. Pogadanki na temat bezpiecznych zachowań, właściwego poruszania się po drodze, są najważniejszymi elementami policyjnych prelekcji. A przedszkolak, jak każdy wie to słuchacz niezwykły, który zawsze zadaje mnóstwo pytań. Policjanci są zawsze dobrze przygotowani do takich spotkań, dlatego też na ich przybycie maluchy czekają z niecierpliwością.

Dzielnicowi z piaseczyńskiej komendy, sierż.szt. Tomasz Trawiński i asp.szt. Wojciech Tymiński odwiedzili wczoraj Przedszkole nr 10 w Piasecznie. Funkcjonariusze w niezwykle barwny sposób opowiadali o właściwym wyposażeniu i zachowaniu młodego rowerzysty. Mówili również o bezpiecznych zachowaniach na drodze, a także o tym jak zachować się w kontaktach z osobami obcymi.

Spotkanie z nami było też dla najmłodszych okazją do zapoznania się z policyjną służbą. Na zakończenie spotkania na przedszkolaków czekała miła niespodzianka, policjanci zaprezentowali dzieciom policyjny radiowóz, który cieszył ogromnym zainteresowaniem. 

 

mbl