Śmiertelny wypadek! Apelujemy o ostrożność! - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Śmiertelny wypadek! Apelujemy o ostrożność!

Data publikacji 13.08.2019

Policjanci z Piaseczna apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragicznych w skutkach zdarzeń, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie. Dziś nad ranem doszło do śmiertelnego wypadku drogowego na drodze 724 w miejscowości Brześce.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj w miejscowości Brześce ok. godz. 06.00 na drodze nr 724 pomiędzy Górą Kalwarią i Konstancinem- Jeziorną.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że kierowca samochodu ciężarowego z nieustalonych przyczyn mógł zjechać na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym z naprzeciwka oplem, którego kierowca poniósł śmierć na miejscu. Kierowca z samochodu ciężarowego został zabrany do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Na miejscu zdarzenia trwają obecnie czynności procesowe pod nadzorem Prokuratora, mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności tego wypadku. Droga w tym miejscu jest nieprzejezdna.

Policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność podczas jazdy. Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a także lekkomyślność kierowców to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Zwolnijmy, zachowajmy maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

 

js